Відкрита лекція на тему: «Розмірковуємо про любов. Мартін Гайдеггер та Ханна Арендт: любов тривалістю в життя»

14 вересня 2023 року на кафедрі філософських і політичних наук Черкаського державного технологічного університету відбулась відкрита лекція на тему: «Розмірковуємо про любов. Мартін Гайдеггер та Ханна Арендт: любов тривалістю в життя».

Під час лекції кандидатка філософських наук, доцентка кафедри Олена Астапова-Вязьміна презентувала історію любові тривалістю майже в п’ятдесят років як історію випробувань, що випали на долю відомого філософа ХХ століття Мартіна Гайдеггера, котрий не зміг (чи не захотів) вирватись з ідеології нацистської Німеччини, та не менш видатної науковиці Ханни Арендт, котра, будучи німецькою єврейкою, не мала можливості вести життя рідною мовою та перебувати в рідній країні і була змушена емігрувати до Америки.

Це більше, ніж історія кохання. Це історія дружби і зради. Зради не лише законної дружини та коханої жінки. Це історія зради Мартіном Гайдеггером свого вчителя Едмунда Гуссерля. Це історія не-спілкування з друзями та колегами через їхнє єврейське походження. Це історія про те, як війна понівечила життя звичайних людей.

До участі у заході долучилися студенти та викладачі кафедри філософських і політичних наук ЧДТУ, колеги з факультету гуманітарних технологій, а також представники Черкаського регіонального відділення Соціологічної асоціації України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *